شماره تماس پشتیبانی : 33980868-021
تونر چیست

تونر چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم ؟

تونر چیست

تونر چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم ؟

فهرست مطالب

در ملیله بزرگ زیبایی، پوست صورت ما به عنوان یکی از نفیس ترین و گرامی ترین عناصر ظاهر می شود. جذابیت درخشان آن، بوم نقاشی برای بیان خود، قلب ها را در فرهنگ ها و اعصار مجذوب کرده است. برای پرورش این بوم گرانبها، سمفونی مراقبت تشکیل شده است که نیازهای منحصر به فرد پوست هر فرد را منعکس می کند.

این را تصور کنید: هنر ظریف مراقبت از پوست، آیینی به اندازه خود زیبایی بی انتها. سفری برای مراقبت از خود که در آن پوست شما در مرکز توجه قرار می گیرد و هر قدم، سرود عاشقانه ای برای سلامت و درخشندگی آن است. در میان ستارگان این سمفونی مراقبت از پوست، یکی وجود دارد که به طرز درخشانی می درخشد؛ تونر.

تونر چیست و چرا باید از تونر استفاده کنیم؟ اینها سوالات محوری هستند که اغلب شروع یک سفر مراقبت از پوست را نشان می دهند. به ما اجازه دهید اسرار را فاش کنیم.

تونر، قهرمان گمنام مراقبت از پوست، معجون مایعی است که با شگفتی های گیاهی ترکیب شده و برای بازگرداندن هارمونی به پوست شما فرموله شده است. ماهیت آن در تطبیق پذیری آن نهفته است – یک اکسیر چندوجهی که برای ارتقای روتین مراقبت از پوست شما طراحی شده است.

لمس جادویی تونر با از بین بردن آثار ناخالصی که پس از پاکسازی سرسختانه به پوست شما می چسبد، آغاز می شود. اما این تازه شروع است. این PH پوست شما را متعادل می کند و اطمینان می دهد که برای مراحل زیر در مراسم مراقبت از پوست شما آماده شده است. آبرسانی و بازسازی می کند و به سلول های خشک شده پوست زندگی می بخشد و چهره ای شاداب و شبنم دار برای شما به ارمغان می آورد. تونر به عنوان یک مقدمه عمل می کند و زمینه را برای سرم ها و مرطوب کننده ها فراهم می کند تا شگفتی های خود را به طور موثرتری انجام دهند.

تونر چیست ؟

تونر

در اصل در محصولات آرایشی و بهداشتی ما دو نوع تونر داریم : ۱- تونر مو و ۲- تونر پوست صورت، ما به توضیح مختصری نسبت به دو نوع تونر میپردازیم ، اما در این مقاله می‌خواهیم در کل راجع به تونر پوست صورت صحبت کنیم .

تونر مو چیست ؟

تونر مو محصولی است که بعد از رنگ و دکلره بر روی مو مورد استفاده قرار می‌گیرد تا کیفیت رنگ و براقیت آن را به بهترین نحو به نمایش بگذارد . همه می‌دانیم که بعد از دکلره مو آسیب جدی می‌بیند و از کیفیت آن بسیار کم می‌شود . معمولا در آرایشگاه برای آنکه مشتری از مو خود لذت ببرد از تونر مو استفاده می‌کنند تا براقی و لطافت خاصی به مو بدهند .

و اما به اصل مطلب خود بازگردیم .

تونر پوست صورت چیست ؟

تونرها محصولاتی مایع هستند که بعد از شستشوی پوست با تکنولوژی خاص خود برای تنظیم پی اچ و پاکسازی عمیق منافذ پوست و آبرسانی باعث طراوت آن شده و در نهایت باعث تنظیم منافذ پوست می‌شوند .

تونرها برای انواع پوست مختلف هستند یعنی تونری که برای پوست چرب تولید می‌شود باعث چربی زدایی سطح پوست شده و از باز شدن منافذ آن جلوگیری می‌کند . اما تونری که برای پوست خشک تولید می‌شود آبرسانی بیار قوی دارد تا از خشکی پوست جلوگیری کند و اما تونر پوست نرمال و مختلط یک چربی زدایی متوسط و آبرسانی معمولی دارد تا پوست نه زیاد چرب و نه زیاد خشک شود .

تونر معمولا پس از شستن صورت و برای پاکسازی نهایی و عمیق پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که حتی قویترین شوینده‌ها هم توان پاکسازی تونر را ندارند .

یک تونر خوب باعث احیا مواد مغذی پوست که با شوینده از بین رفته است می‌شود و از خشکی بیش از حد پوست که باعث پیری زودرس می‌شود جلوگیری می‌کند .

این محصول وظیفه آبرسانی و رساندن مواد وغذی پس از یک روز طولانی و خسته کننده که پوست در معرض آلودگی‌های مختلف بوده را به آن دارد . امروزه در زندگی روزمره به خاطر آلاینده‌های فراوان و آلودگی بسیار بالای هوا تونر دیگر یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت به شمار می‌آید .

فواید استفاده از تونر چیست ؟

تونر

قبل از استفاده از تونر باید اول نوع پوست خود را تشخیص بدهید و مناسب نوع پوست خود ( پوست چرب ، پوست خشک ، پوست مختلط و نرمال ) تونر مناسبی را برای استفاده انتخاب کنید .

ما در اینجا مختصرا انواع پوست را توضیح می‌دهیم .

پوست چرب : اگر پوست شما نیم ساعت بعد از شستشو چربی ترشح کرد و براغ شد پوست شما چرب بوده و باید از تونر مخصوص پوست چرب استفاده کنید . یکی دیگر از نشانه پوست چرب منافذ باز است ، ترشح چربی بیش از حد پوست باعث این می‌شود که منافذ پوست شما بیش از حد باز شود و یکنواختی خود را از دست بدهد . اما پوست چرب نسبت به پوست خشک دیرتر چروک می‌شود .

پوست خشک : اگر پوست شما پس از شسته شدن سفیدک زد و یا قرمز شد این نشان از آن دارد که شما پوستی خشک دارید . یکی دیگر از نشانه‌های خشکی پوست این است که بعد از شستن ، پوست به خارش می‌افتد . پوست خشک به هیچ وجه منافذ باز ندارد اما اگر مراقب آن نباشید خیلی سریع چروک‌های صورت به سراق شما می‌آیند .

پوست مختلط : اکثر مردم ایران زمین دارای پوستی مختلط هستند یعنی ( در اکثر مواقع ) تیزون صورت ( پیشانی و خط بینی و لب) بسیار چربی دارند ولی در عین حال ویزون آن ( دو گونه و فک ) بسیار خشک بوده . یکی از سخترین مراقبت پوستی مراقبت از پوست مختلط است زیرا اگر از محصولات پوست خشک استفاده کنید پوست شما جوش میزند و برعکس آن باعث خشکی بیش از حد آن می‌شود . در مواقعی که پوستتان مختلط است باید ترکیبی از محصولات پوست خشک و پوست چرب استفاده بکنید .

حال که بیشتر با پوست خود آشنا شدیم به مطلب خود که ” فواید استفاده از تونر چیست ؟ ” برمی‌گردیم .

تونر برای هرنوع پوست فایده خاص خود را دارد برای مثال اگر پوستی چرب دارید تونر چربی اضافه سطح پوست را پاک می‌کند و به مرور زمان باعث ترشح کمتر چربی می‌شود ، در نتیجه منافذ باز شده پوست به کمک ترمیم پوست که در انسان لحظه‌ای در حال اتفاق است تنظیم شده و پوستی بسیار یکدست و صاف را به شما هدیه می‌دهد .

حال اگر پوست شما خشک باشد و از تونر استفاده کنید ، تونر باعث آبرسانی به سلول‌های پوست شده و از پیری زودرس آن جلوگیری می‌کند .

تونر باعث تنظیم پی اچ پوست شده و از دهیدراته شدن آن جلوگیری می‌کند . پس از تنظیم پی اچ صورت شادابی و لطافت خاصی به پوست می‌دهد . تنظیم منافذ یکی از مهمترین علت‌های استفاده از تونر به شمار می‌آید . با تنظیم منافذ و صافی که به پوست می‌دهد یک لایه محافظتی روی پوست ایجاد می‌کند که از ورود آلودگی به لایه زیرین پوست و ایجاد جوش جلوگیری می‌کند . اسیدهای موجود در ترکیبات تونر از رویش مو در زیر پوست جلوگیری می‌کند ، همین امر باعث نظافت دوچندان پوست صورت و صافی آن می‌شود .

نکات مهم در انتخاب تونر چیست ؟

اولین نکنه که در هنگام تهیه تونر باید به آن دقت کنید نوع پوست شما است که ما قبلا برای شناخت آن توضیح مختصری دادیم . اگر شما به رایحه حساس هستین سعی کنید تونر بدون رایحه تهیه کنید چون تونر‌های با رایحه احتمالا شما را اذیت کنند . اگر به دنبال تونر با رایحه هستید در بازار تونر‌های زیادی با رایحه‌های مختلف مانند : بابونه ، استوقدوس ، گلاب و … وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید .

انواع تونر:

اکنون، ممکن است تعجب کنید، “انواع تونر چیست؟” همانطور که زیبایی به خودی خود رنگ های متنوعی دارد، تونرها نیز ترکیبات منحصر به فرد خود را دارند تا نیازهای مختلف پوست را برآورده کنند:

تونرهای آبرسان: اینها تشنگی پوست شما را با افزایش رطوبت رفع می کنند و برای انواع پوست های خشک و کم آب ایده آل می شوند. آنها پوست شما را در آغوش آرامش بخش هیدراته می کنند و آن را صاف و درخشان می کنند.

تونرهای لایه بردار: این تونرها با مواد لایه بردار ملایم مانند AHA یا BHA مسلح شده اند، این تونرها به سختی سلول های مرده پوست را از بین می برند. آنها برای اصلاح بافت، به حداقل رساندن منافذ، و ایجاد یک چهره درخشان، مورد استفاده شما هستند.

تونرهای متعادل کننده: مخصوصاً برای افرادی که پوست مختلط یا چرب دارند، ساخته شده است، تونرهای متعادل کننده به تنظیم تولید بیش از حد سبوم و حفظ سطح هیدراتاسیون کمک می کنند. آنها تعادل را به پوست شما باز می‌گردانند، بنابراین نه خیلی چرب است و نه خیلی خشک.

تونرهای تسکین دهنده: طراحی شده برای پوست های حساس و به راحتی تحریک می شود، تونرهای تسکین دهنده از قدرت آرام بخش های گیاهی استفاده می کنند. آنها قرمزی را کاهش می دهند، التهاب را کاهش می دهند و یک مومیایی تسکین دهنده برای مشکلات پوست شما ارائه می کنند.

همانطور که سفر مراقبت از پوست خود را آغاز می کنید، به یاد داشته باشید که پوست شما به اندازه اثر انگشت شما منحصر به فرد است. تونر عالی همان تونر است که با نوع پوست شما هماهنگ باشد و نیازهای خاص آن را برطرف کند. برای راهنمایی شما در این تلاش، به دنبال خرد متخصصان پوست و مشاوران مراقبت از پوست باشید که می توانند روال مراقبت از پوست را که فقط برای شما شخصی سازی شده است، تنظیم کنند.

بنابراین، همانطور که در دنیای شگفت انگیز مراقبت از پوست جستجو می کنید، تونر را به عنوان همراه مورد اعتماد خود در آغوش بگیرید. اجازه دهید پوست شما را با ملودی های تغذیه، هیدراته کردن و تعادل به ارمغان بیاورد و زمینه را برای زیبایی درخشان و جاودانه ای فراهم کند که منحصراً متعلق به شماست.

ترکیبات تونر چیست ؟

تونر از مواد مختلفی طبق نیاز مصرف کننده ترکیبات مختلفی دارند . برای مثال تونری که برای پوست چرب تولید می‌شود باید از موادی مانند : آنتی اکسیدان‌ها که برای تنظیم پی اچ پوست و از بین بردن چربی صورت تولید می‌شود . اتانول هم یکی دیگر از ترکیبات تونر است که برای پاکسازی چربی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد .

اما اگر تونر برای پوست خشک تولید شود موادی مانند : گلیسیرین ، اسیدهای هیالورونیک و پانتنول سی وایپ در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند . گلیسیرین موادی چرب بوده که برای تامین چربی پوست خشک در تونر استفاده می‌شود . اسیدهای هیالورونیک برای آبرسانی به بخش‌های داخلی‌تر پوست در ترکیبات تونر وجود دارد . اما پانتول سی وایپ یک ماده بسیار قوی ضد التهاب است که برای جلوگیری از قرمزی و التهاب پوست خشک پس از شستشو با مواد شیمیایی مانند صابون ، ژل و یا …. مورد استفاده قرار می‌گیرد .

ترکیبات دیگر تونر ترکیباتی صلیقه‌ای بوده که باعث تولید تونر با رایحه‌های مختلف و یا رنگ متفاوت شده است.

تونرهای حاوی سالیسیلیک اسید برای پوست چرب به کار میروند و برای از بین بردن انواع جوش صورت حتی جوش‌های زیر پوستی استفاده ‌می‌شود . مکانیسم اثر بخشی سالیسیلیک اسید به گونه‌ای است که بافت چسبنده به سلول‌های پوست که همان چرک‌های جوشی به شمار می‌آیند را شکسته و از بین سلول‌ها خارج می‌کند . سالیسیلیک اسید قابلیت ضدعفونی بسیار ضعیفی نیز دارد .

تونر‌های حاوی ویتامین سی باعث لایه برداری بسیار ضعیف شده در نتیجه موجب شفاف شدن پوست می‌شوند . از طرفی خاصیت ضدالتهاب بودن ویتامین سی برای جلوگیری از قرمزی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد .

تونر‌های حاوی رتینول معمولا برای از بین بردن لک‌های پوست و تنظیم منافذ برای پوست چرب مورد استفاده قرار می‌گیرند . رتینول یکی از مشتقات ویتامین آ می‌باشد که در صنعت آرایشی و بهداشتی به عنوان عنصر زد پیری به کار می‌رود .

تونر‌های حاوی نیاسینامید برای پوست‌هایی که به شدت مستعد جوش هستند توصیه می‌شود . این محصول جوش و به مرور زمان جای جوش هم از بین می‌برد . 

بهترین زمان استفاده از تونر

تونر

حالا که به کمک مشاورین رژماتیک متوجه شدیم ” تونر چیست ” “انواع تونر کدام است؟” ” فواید تونر چیست ؟ ” و توانستیم تونری مناسب پوست خود انتخاب کنیم چه زمانی باید از آن استفاده کنیم ؟

در باله بزرگ مراقبت از پوست، لحظه استفاده از تونر مرحله ای است که به زیبایی طراحی شده است. این را تصور کنید: شما به تازگی صورت خود را با شوینده های ملایم تمیز کرده اید و آلودگی های روزانه و باقی مانده های آرایش را از بین برده اید. پوست شما که اکنون یک بوم بکر است، در سمفونی مراقبت از پوست خود منتظر اثر بعدی است. این دقیقاً زمانی است که تونر روی صحنه می رود و نقشی اساسی در سفر پوست شما به سمت سلامتی درخشان دارد.

بعد از پاکسازی: 

پرده بالا می‌رود و کانون توجه به تونر می‌افتد. این یک سنت جاافتاده در مراقبت از پوست است که تونرها باید بلافاصله پس از پاکسازی استفاده شوند. چرا می پرسی؟ بیایید رازها را فاش کنیم.

پاکسازی، در عین حال که یک عمل ضروری برای تطهیر است، گاهی اوقات می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. در حالی که پوست شما را از شر آلودگی ها خلاص می کند، می تواند تعادل ظریف آن را نیز مختل کند. شوینده‌ها، حتی ملایم‌ترین آن‌ها، در تغییر موقت سطح pH پوست و از بین بردن برخی از روغن‌های طبیعی آن مهارت دارند. این می‌تواند باعث شود که پوست شما کمی آسیب‌پذیر باشد و به یک آغوش ملایم نیاز داشته باشد.

اینجاست که تونر فرشته نگهبان پوست شما می شود. به عنوان آخرین عمل از مراسم پاکسازی شما، تونر برای بازگرداندن تعادل وارد می شود. در اصل، این دکمه ریست است که PH پوست شما را به حالت هماهنگ خود بازمی گرداند. این تعادل pH برای سلامت کلی پوست شما بسیار مهم است، زیرا به عملکرد بهینه آن کمک می کند.

اما این همه ماجرا نیست. تونرها مانند آبرسانی با طراوت هستند و تشنگی پوست شما را پس از آزمایش پاکسازی برطرف می کنند. آنها پوست شما را برای مراحل بعدی روتین مراقبت از پوست شما، مانند سرم ها و مرطوب کننده ها، با اطمینان از اینکه یک بوم به خوبی آبرسانی شده است، آماده می کنند. این دمنوش آبرسان پوست شما را صاف، شبنم‌دار و آماده جذب خوبی‌های مغذی بعدی می‌کند.

تکیمل پاکسازی:

علاوه بر این، استفاده از تونر پس از پاکسازی، اثربخشی شستشوی صورت شما را افزایش می دهد. به از بین بردن آثار سرسخت پاک کننده، آرایش یا ناخالصی هایی که ممکن است باقی مانده باشد کمک می کند. این تضمین می کند که پوست شما به طور بی عیب و نقصی تمیز است و پایه و اساس محصولات مراقبت از پوست شما را می گذارد تا بدون هیچ مانعی جادویی خود را انجام دهند.

بنابراین، همانطور که مراسم روزانه مراقبت از پوست خود را آغاز می کنید، رقص پاکسازی و تقویت پوست را به خاطر بسپارید. آنها با هم یک دوئت هماهنگ را ایجاد می کنند که پوست شما را برای درخشش بیشتر آماده می کند. و اگر در انتخاب تونر مناسب برای نوع پوست خود به دنبال راهنمایی هستید، اجازه دهید خرد متخصصان مراقبت از پوست راهنمای شما باشد. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تونر ایده آلی را انتخاب کنید که نیازهای منحصر به فرد پوست شما را تکمیل می کند و تضمین می کند که هر مرحله از سمفونی مراقبت از پوست شما یک شاهکار است.

اکنون ما در ژماتیک چند مدل تونر برای پوست‌های مختلف به شما پیشنهاد می‌دهیم :

تونر درخت چای فارماسی مدل دکتر سی تونا

اگر پوستی چرب دارید و می‌خواهید با تونر چربی سطح پوست خود را کنترل بکنید حتما از تونر درخت چای فارماسی مدل دکتر سی تونا استفاده کنید .

تونر درخت چای فارماسی مدل دکتر سی تونا
 1. کنترل چربی پوست
 2. از بین برنده آکنه و جوش
 3. تنظیم ph پوست
 4. نفوذ عمیق در منافذ پوست
 5. تنظیم منافذ پوست
 6. آبرسانی به سلول‌های سطحی
 7. پاکسازی سلول‌های مرده
تونر پوست چرب ریول

این تونر به خاطر اینکه چربی را ملایم و فقط سطحی از بین می‌برد معمولا برای پوست مختلط پیشنهاد می‌شود . محصولات ریول انگلیس از کیفت بالایی برخوردار هستن . برای یک بار هم که شده از این تونر استفاده کنید مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید .

تونر پوست چرب ریول
 1. پاک کننده پوست
 2. از بین برنده انواع آلودگی و چربی
 3. مناسب پوست مختلط و چرب
 4. کاهش دهنده منافذ باز پوست
 5. بدون آسیب رسانی به پوست
 6. تنظیم PH پوست
تونر گل رز لورئال

اگر پوست شما خشک و ملتهب است حتما برای پاکسازی آن از تونر گل رز اورال استفاده کنید . این تونر خاصیت بالایی در ضد التهاب بودن دارد و آبرسانی آن ۲۴ساعت پوست شما را مرطوب نگه می‌دارد.

LOREAL Rose Toner for dry and sensitive skin
 1. مناسب پوست خشک و حساس
 2. حاوی عصاره گل رز و یاسمین
 3. آبرسان پوست
 4. مرطوب کننده پوست
 5. پاکسازی کامل پوست
 6. ضد التهاب
 7. جلوگیری از قرمز شدن پوست

تیم رژماتیک امیدوار است با این مقاله توانسته باشد شما را در خرید تونر مناسب پوست خود کمک کرده باشد .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

یک نظر در “تونر چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم ؟

 1. آواتار saman saman گفت:

  بسیار عالی و پر محتوا و آموزنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
0 مورد سبد خرید
حساب من