خبر های فوری:

چیزی پیدا نشد

ژل شستشو صورت چیست ؟

ژل شستشو صورت چیست ؟

ژل شستشو صورت چیست ؟

ژل شستشو صورت چیست ؟

ژل شستشو صورت یک عضو بسیار مهم در روتین پاکسازی انواع پوست به شمار می‌آید و باید به آن توجه بسیاری کرد تا پوستی لطیف و پاکیزه داشته باشیم . ژل شستشو صورت شوینده‌ای با بافت ژله‌ای و بر پایه آب و الکل است که با توجه به مواد سازنده آن قدرت پاکسازی و چربی زدایی بسیار بالایی دارد .

ژل شستشو بر خلاف صابون سازگاری بیشتری با پوست دارد . از آنجا که آب به تنهایی قادر به تمیزی منافذ پوست را نیست، ما مجبور به استفاده از ژل هستیم تا منافذ پوست خود را بعد از در معرض بودن به آلودگی پاک کنیم .

ژل‌ها انواع مختلفی دارند و افراد باید طبق شناخت از پوست خود ژل مناسب آن را تهیه و استفاده کنند ، البته باید به این نکته توجه کرد که طرز استفاده از ژل شستشو صورت در کنار انتخاب ژل شستشو صورت مناسب نوع پوست بسیار حائز اهمیت است .

تفاوت ژل شستشو صورت با صابون

استفاده از صابون با توجه به مواد سازنده آن که نمک و اسید‌های چرب است باعث از بین بردن بیش از حد چربی سطح پوست ، افزایش پی اچ و قلیای کردن پوست که در نتیجه باعث تیرگی آن می‌شود . در مقابل ژل شستشو صورت با تکنولوژی خاص خود همیشه رطوبت پوست را به آن می‌رساند و پی اچ آن را نیز تنظیم می‌کند .

خواص استفاده از ژل شستشو صورت

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

پاکسازی عمیق پوست

ژل شوینده صورت با خواص خاص خود توان پاکسازی عمیق پوست را دارد. این محصول با نفوذ بالا در منافذ تمامی آلودگی نفوذ کرده را در خود حل می‌کند و پوست را به صورت عمقی پاک می‌کند.

از بین بردن آکنه

خواص ضدباکتری ژل شستشو صورت آکنه موجود در سطح پوست را پاکسازی می‌کند . نفوذ عمقی ژل حتی چربی در لایه‌های زیرین پوست را نیز بیرون کشیده و به مرور زمان کاملا از جوش زدن پوست جلوگیری می‌کند . تنظیم پی اچ پوست توسط ژل نیز باعث جلوگیری از آکنه شده و منافذ آن را به مرور زمان تنظیم می‌کند .

تسکین التهاب پوست

ژل شستشو صورت مختص پوست خشک با فرمولاسیون خاص خود که مواد ضدالتهاب دارد باعث تسکین التهابات سطح پوست شده . استفاده از ژل رطوبت پوست را تامین کرده و تا مدتی از تبخیر رطوبت سطح پوست جلوگیری می‌کند . محصولات پوست خشک همگی باید مرطوب کنندگی بالایی داشته باشن تا از التهاب پوست جلوگیری کنند.

لایه برداری سطح پوست

بعضی از ژل‌ها دارای اسیدهای بسیار سبک بوده که یک لایه برداری بسیار سبک را برای پوست به همراه دارند . این نوع ژل شستشو صورت علاوه بر از بین بردن آکنه و جوش جای جوش و لک‌های خیلی روشن را نیز از بین می‌برند .

رطوبت رسانی پوست

ژل پوست خشک دارای گلیسیرین حل شده در مواد خود است . گلیسیرین موجود از خشکی پوست جلوگیری و آبرسانی پوست را برای مدت زیادی تضمین می‌کند .

انواع ژل شستشو صورت

استفاده از ژل شستشو صورت بسیار برای پوست مهم بوده اما باید به این نکته توجه کرد که ژلی که استفاده می‌کنید مناسب با نوع پوست شما بوده تا آسیبی به پوست شما نرساند .

ابتدا شما باید نوع پوست خود را بشناسید سپس با توجه به نوع پوست خود ژل شستشو صورت مناسبی را انتخاب کنید .

ژل شستشو پوست چرب و مستعد آکنه

هنگامی که پوست چرب در معرض آلودگی قرار می‌گیرد منافذ آن با دانه‌های ریز پر شده و باعث تراکم چربی زیر پوست می‌شود . هنگامی که چربی از منافذ خارج نشود و زیر پوست تجمع کنند باعث جوش و آکنه می‌شود . ژل پوست چرب با نفوذ بالا خود تا لایه‌های زیرین پوست میرود و منافذ را باز کرده و سبوم را نیز پاک می‌کند .

وجود موادی همچون اسید سالیسیک، بنزوئیل پراکسید، نیاسینامید در ژل شستشو مختص پوست چرب خواصی همچون ضدالتهاب، ضدباکتریال و ضد عفونی دارد. تمامی محصولات پوست چرب اسیدی هستند و چربی پوست را در خود حل می‌کنند. این امر باعث کنترل چربی بیش از حد پوست شده و از آکنه و جوش جلوگیری می‌کند.

ژل شستشو پوست خشک و حساس

پوست خشک پس از یک روز قرار گرفتن در معرض آلودگی بسیار ملتهب شده و خشکی آن بیش از حد می‌شود. ژل پوست خشک با گلیسیرین موجود در آن از خشکی پوست جلوگیری می‌کند و مواد ضد التهاب موجود در آن از قرمزی پوست جلوگیری می‌کند .

آبرسانی ژل برای پوست صورت این هدیه را به همراه دارد که از چروک آن جلوگیری می‌کند . شادابی پوست هدیه دیگر از طرف ژل شستشو به پوست به حساب می‌آید .

نحوه استفاده از ژل شستشو صورت

پوست مهمترین عضو بدن برای نمایش زیبایی یک فرد به شمار می‌آید ، از این رو همه افراد توجه خاصی به مراقبت از آن دارند . شستشو پوست صورت به صورت مرتب و با محصول مختص نوع پوست انسان به پاکیزگی و لطافت آن کمک بسزایی می‌کند .

بصورت معمول پوست صورت در روز حداقل نیاز به دوبار شستشو دارد .

۱-اول صبح : بعد از اینکه فرد از خواب بیدار شد باید صورت خود را با ژل شستشو صورت شستشو دهد . علت این کار این است که پوست در طول شب که شما خواب هستید سلول جدید تولید می‌کند و سلول‌های مرده را دفع می‌کند . بدن در طول شب برای تامین رطوبت سطح پوست تعرق دارد از این رو شما بعد از بیدار شدن باید برای چربی زدایی سطعی و پاکیزگی پوست اقدام کنید .

از طرفی برخورد پوست صورت با بالش باعث نفوذ باکتری با عمق پوست می‌شود که با شستشو آن این مشکل نیز برطرف می‌شود .

۲-هنگام عصر : بعد از یک روز کاری و یا تفریحی خسته کننده که پوست کاملا در معرض آلودگی قرار گرفته است و تعرق نیز نشست آلودگی بر سطح آن را دوبرابر کرده شما باید برای شستشو آن و تنظیم پی اچ و تمیزی منافذ اقدام کنید .

ژل شستشو صورت مناسب نوع پوست خود به شما در انجام این وظیفه مهم کمک بسزایی می‌کند .    

۳-شستن پوست خشک قبل از دوش گرفتن : معمولا دمای آب دوش بالا است و اگر پوست به در معرض آن قرار بگیرد به علت حرارت بالا چربی پوست از بین رفته و باعث التهاب و قرمزی آن می‌شود . این امر به مرور زمان برای پوست‌های خشک باعث افتادگی و چروک نیز می‌شود .

از این رو شما اگر پوستی خشک دارید توسیه می‌شود قبل از دوش گرفتن حتما یک بار پوست خود را با آب ولرم و ژل شستشو صورت شسته تا آن آمادگی قرار گرفتن در معرض آب گرم را بدست آورد.

نکات مهم استفاده از ژل شستشو صورت

نکات مهم استفاده از ژل شستشو صورت

۱-قبل از شستشو صورت دست خود را بشورید

حتما قبل از شستشو صورت دست خود را بشورید . دست پر تماسترین عضو بدن با محیط اطراف است ، از این رو همیشه آلوده‌ترین عضو بشمار می‌آید . اگر شما بدون آنکه دست خود را بشورید آن را به پوست صورت خود بزنید آلودگی که به سطح آن چسبیده به پوست صورت شما منتقل می‌شود .

به خاطر این امر حتما قبل از تماس دست با صورت آن را خوب بشورید تا از تمام آلودگی‌ها پاک شود .

۲- قبل از شستشو صورت آرایش خود را پاک کنید

ژل شستشو صورت قدرت کافی برای کامل پاک کردن محصولات آرایشی را ندارد، از این رو مواد آرایشی روی پوست شما مانده و باعث آکنه و جوش می‌شود . حتما قبل از شستن صورت با ژل ، با محصولات آرایش پاک کن ( شیر پاک کن ، دستمال مرطوب و … ) آرایش خود را کاملا پاک کنید .

۳- مرطوب کردن سطح پوست

برای جذب بیشتر و استفاده کامل از پتانسیل ژل حتما پوست خود را قبل از استفاده از ژل شستشو صورت مرطوب کنید . حتما به یاد داشته باشید که آب نباید داغ باشد چون باعث التهاب و قرمزی پوست می‌شود .

۴- نواحی مهم صورت

همیشه ترشح چربی در قسمت تیزون صورت ( پیشانی و بینی ) بسیار بیشتر از قسمت ویزون ( گونه‌ها و فک ) است به همین علت همیشه در شستشو صورت به تیزون آن دقت بیشتری کنید .

۵- ماساژ ملایم پوست

هنگامی که گرمای آب و گرمای دست که داریم پوست را ماساژ می‌دهیم با هم به آن برسد ، پوست حالت طبیعی خود را از دست داده و حالت کشسانی به خود می‌گیرد . پس باید دقت کرد که در هنگام ماساژ دادن پوست با لطافت برخورد کنیم که پوست کش نیاید و باعث افتادگی آن نشویم .

۶- آبکشی خوب پوست

حتما پس از شستشو با ژل شستشو صورت سعی کنید خیلی خوب پوست را آبکشی کنید تا هیچ مواد اضافی روی آن نماند . ماندن مقداری کف ژل باعث خشکی بیش از حد پوست و در نتیجه التهابات خاص خود می‌شود .

۷- خشک کردن خوب پوست

اگر آب بر روی سطح پوست بماند و به مرور تبخیر شود باعث از بین رفتن سلول‌های سطحی آن شده و پوست دوچار التهاب و قرمزی می‌شود . برای جلوگیری از این امر حتما بعد از شستشو صورت با ژل شستشو صورت ، صورت خود را خیلی خوب با حوله خشک کنید تا از التهاب آن جلوگیری کنید .

0 مورد نقد و بررسی

→ خواندن مطلب قبلی

بهترین ماسک مو بدون سولفات

خواندن مطلب بعدی ←

آرایش ترند پاییز ۲۰۲۳

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محبوب ترین