شماره تماس پشتیبانی : 36056174-021

بهترین ماسک مو بدون سولفات

بهترین ماسک مو بدون سولفات

بهترین ماسک مو بدون سولفات

بهترین ماسک مو بدون سولفات (سولفات فری)

فهرست مطالب

ماسک مو چیست ؟

همانطور که شما برای مراقبت از پوست خود روتینی را تعیین کرده و از آن استفاده می‌کنید ، برای مو هم نیاز است که چنین کاری انجام دهید . همیشه برای احیا سلول‌های مرده پوست و شادابی آن از کرم‌های آبرسان استفاده می‌کنید که تا عمق بالایی از پوست را آبرسانی می‌کند . حال برای احیا تار‌های مو شما نیاز دارید تا از ماسک مو استفاده کنید تا دوباره شادابی تار‌های مو خود را بازپس بگیرید .

ماسک مو به علت ذرات ریزی که داراست توان نفوذ عمیق در کوتیکو‌های تار مو را دارد ، بر این اساس ترمیم و آبرسانی عمیقتری انجام می‌دهد و همین امر باعث احیا دوچندان مو شما می‌شود .

فواید ماسک مو

ماسک مو‌ها اغلبا از مواد و روغن‌های طبیعی مانند : آرگان، جوجوبا،  نارگیل، آووکادو، بادام، زیتون و … تشکیل می‌شوند .

لاکتیک اسید موجود در ماسک مو کمک شایانی به احیا تارهای بسیار آسیب دیده می‌کند . ماسک مو فقط برای مو‌های آسیب دیده استفاده نمی‌شود ، بلکه یکی از مهمترین کارایی ماسک این است که لغزندگی که به تار مو می‌دهد از گره خوردن مو بعد از حمام جلوگیری می‌کند .

ماسک مو دارای ویتامین و پرویئین متنوعی برای بازسازی تار مو است . یکی از مهمترین ویتامین‌های داخل ماسک مو ویتامین ب۵ است زیرا ویتامین خانواده ب در توانمندی ریشه مو بسیار کارایی خاص و غیر قابل انکاری دارد .

ویتامین ب در تبدیل مواد غذایی به انرژی و استحکام سلول‌های جدید نقش بسزایی دارد . این ویتامین با توانمندی سلول‌های قرمز بدن کار ترمیم پوست و مو را افزایش داده و باعث جایگزینی هرچه سریعتر سلول‌های جدید با سلول‌های مرده شده ، از این رو همیشه پوست و مو شاداب و سالمی را برای افراد به ارمغان می‌آورد .

علت استفاده کردن از ماسک مو

ماسک مو به چندین علت مورد استفاده قرار می‌گیرد . یکی از موارد استفاده ماسک مو برای این است که بعد از حمام تارهای مو داخل همدیگر گره نخورند و برای شانه کردن موهای بلند به مشکل نخوریم .

ماسک مو برای تثبیت رنگ مو و افزایش دوام رنگ بر تار مو نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد . در برخی از ماسک‌ها موادی استفاده می‌شود که باعث تثبیت رنگدانه داخل پولک‌های مو می‌شود .

در مواقع بسیاری ماسک‌ها به عنوان ترمیم کننده و پروتئین تراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد . بعضی از ماسک موها دارای پروتئین بسیار بالایی در مواد تشکیل دهنده خود هستند ، این امر باعث می‌شود که از آن ماسک به عنوان پروتئین تراپی استفاده شود . هنگام استفاده از ماسک مو به عنوان پروتئین تراپی حتما در نظر بگیرید که زمان استفاده از آن بر روی مو متفاوت بوده و حتما باید با فاصله یک سانتیمتری از ریشه مو بر روی تار قرار گیرد .

هنگام کراتین کردن مو ماسک‌ مو بدون سولفات وجود دارد که با توجه به ساختار آنها برای تثبیت دانه‌های کراتین در تار مو مورد استفاده قرار می‌گیرند . این کار باعث افزایش دوام صافی مو بعد از انجام عملیات کراتین کاری بر روی مو شده .

علت بعضی از ریزش موهای بلند خشکی ساقه مو می‌باشد ولی افراد به اشتباه فکر می‌کنند که مو از ریشه در حال ریختن است . در صورتی که خشکی ساقه باعث این می‌شود که تار مو از وسط نصف شده بشکند و بیفتد . برای جلوگیری از این امر باید از ماسک‌هایی استفاده کنید که معمولا دارای روغن بسیار یا از فیبر مواد مانند بامبو یا جلبک دریایی استفاده کنید . این مدل ماسک فیبر مورد نیاز تار مو را تامین می‌کنند و از شکستن آن جلوگیری می‌کنند .

بعضی از افراد از ماسک مو برای صاف کردن مو خود استفاده می‌کنند . به یاد داشته باشین در این مواقع باید از ماسکی استفاده بکنید که دارای کراتین بالا در ساختار خود باشد . کراتین مواد پروتئینی موجود در مو است که باعث صافی و درخشندگی مو می‌شود . موهای فر معمولا کراتین مورد نیاز در ساقه مو خود ندارند ، از این رو باید کراتین تار مو خود را از راه‌های دیگر تامین کند. یکی از این راه‌ها استفاده از ماسک مو حاوی مواد کراتین بالا است.

تفاوت ماسک مو و نرم کننده

نرم کننده‌ها معمولا مواد بسیار سبک و دانه درشتی هستند که سطحی به تار مو آبرسانی می‌کنند و از گره خوردن تار مو جلوگیری می‌کنند . در صورتی که ماسک مو به علت ریز بودن دانه مواد تشکیل دهنده خود توان نفوذ بسیار بیشتری در کوتیکول مو را دارد . از این رو مواد را عمیق‌تر جایگزین کرده و باعث احیا دوچندان مو می‌شود .

تفاوت درگیر ماسک مو و نرم کننده در ساختار آنها بوده . ساختار نرم کننده بسیار ساده‌تر از ماسک مو بوده و صرفا جهت آبرسانی سطحی استفاده می‌شود .

مواد تشکیل دهنده ماسک مو

امولیانت (نرم کننده)

این ماده با نرمی که با تار مو می‌دهد باعث جلوگیری از شکنندگی آن شده و ار آسیب رسیدن به تار مو به خاطر خشکی زیاد جلوگیری می‌کند .

هومکتانت (مواد جذب کننده رطوبت)

این ماده کمک بسزایی برای جذب رطوبت مورد نیاز تار مو کرده و همیشه درخشندگی آن را نگه می‌دارد .

پروتئین

پروتئین عامل اصلی و مهم ماسک مو تلقی می‌شود چون مهمترین ترکیب ماسک مو برای احیا مو همین مواد پروتئینی موجود در آن است .

طریقه مصرف ماسک مو

بعد از اینکه مو خود را با شامپو شسته و تمیز کرده مقدار مورد نیاز از ماسک مو بدون سولفات را بر مو خود بگذارید و ماساژ دهید تا جذب تار مو شود . معمولا ماسک را باید به مدت حداقل ۵ دقیقه ماساژ دهید تا عمل جذب به نحو احسن انجام شود . دقت کنید که مواد نباید به ریشه مو برخورد کند وگرنه ماسک باعث ریزش می‌شود . در انتها مواد را آبکشی سبکی بکنید به طوری که فقط رسوب جا مانده بر تار مو شسته شود و حالت لیزی مو باقی مانده باشد .

استفاده از ماسک مو معمولا هفته‌ای دوبار توصیه می‌شود . بهتر است برای اینکه آسیب کمتری به تار مو خود بزنید از ماسک مو بدون سولفات استفاده کنید .

سولفات چیست ؟

سولفات در علم شیمی به موادی گفته می‌شود که از واکنش اسید سولفریک با مواد شیمیایی تولید می‌شود . سولفات به علت از بین برندگی چربی در محصولات بهداشتی مانند : صابون، شامپو، مایع لباسشویی، مایع ظرف شویی و ….. مورد استفاده قرار می‌گیرد .

در هیچ کجای علم تایید نشده است که استفاده از سولفات با سرطان و یا هر بیماری دیگری رابطه داشته باشد . اما استفاده از بیش از حد از مواد سولفات دار احتمال دارد باعث آسیب به پوست، چشم و ریه شود . از همین رو همیشه توصیه می‌شود مواد دارای سولفات را دور از دسترس اطفال قرار دهید .

در شامپو بچه معمولا از سولفات استفاده نمی‌شود . این امر دو علت دارد : ۱- سولفات باعث آسیب به چشم و سوزش آن می‌شود . -۲- جذب پوست اطفال بسیار بالا بوده و همه نگران این هستند که سولفات موجود در مواد بسیار زیاد جذب پوست شود و باعث مریضی پوستی شود .

افرادی که پوست آنها توان تولید چربی مورد نیاز پوست را ندارن به هیچ وجه از مواد شوینده دارای سولفات استفاده نکنند ، زیرا سولفات موجود در آن باعث چربی زدایی بالا میشود و پوست آنها خشک شده و به مرور باعث مریضی اگزما می‌شود .

به خاطر قدرت شویندگی بالا سولفات است که بعد از عمل کراتین کردن مو توصیه می‌شود حتما از مواد شوینده بدون سولفات استفاده کنید تا مواد زمان بیشتری در تارهای مو باقی بماند و مدت زمان صافی مو بالا برود .

چرا باید از ماسک مو بدون سولفات استفاده کنیم ؟

قدرت شویندگی بالا سولفات همه را به این واداشته است که برای حفظ مواد داخل تار مو خود اعم از پروتئین و کراتین موجود در آن از محصولاتی استفاده بکنند که سولفات کمتر یا کاملا بدون سولفات باشند . شامپو و ماسک مو بدون سولفات باپاکسازی خوب مواد را در تار مو از بین نمیبرند و باعث خشکی آن نمی‌شوند .

آرایشگرها بعد از کراتینه یا پروتئینه کردن مو همیشه تاکید می‌کنند که از شامپو و ماسک مو بدون سولفات استفاده بکنید زیرا این امر باعث می‌شود کراتین یا پروتئینی که در تار مو شما وجود دارد زمان بیشتری باقی بماند . ماندن کراتین و پروتئین در تار مو باعث این می‌شود که مو همیشه جلوه صاف و درخشان خود را داشته باشد و زیبایی مو دوچندان به نظر برسد .

ما در اینجا می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا خیلی راحت بهترین ماسک مو بدون سولفات را برای مو خود انتخاب کنید.

بهترین ماسک مو بدون سولفات موجود در رژماتیک

ماسک مو بدون سولفات حاوی روغن آرگان هاسک

ماسک مو بدون سولفات هاسک
 • بدون سولفات
 • آبرسان ساقه مو
 • حاوی روغن آرگان و اسیدهای چرب
 • تقویت کننده
 • احیاء کننده
 • جلوگیری از ایجاد موخره
 • جلوگری از وز
 • درخشان کننده

ماسک مو بدون سولفات هاسک یکی از بهترین ماسک مو بدون سولفات است . علت این امر قیمت نسبتا مناسب و کیفیت بسیار بالای این محصول است . آبرسانی و درخشندگی بالا این ماسک را نسبت به بقیه ماسک موهای هم رده خود متمایز کرده است . هاسک یک برند آمریکایی با سابقه بسیار درخشان در جهان است .

ماسک مو بدون سولفات فیبر بامبو رزیستنس اینوآر

ماسک فیبر بامبو رزیستنس اینوآر
 • جلوگیری از شکستگی ساقه مو
 • تغذیه و احیای مو
 • افزایش درخشندگی، نرمی و براقیت
 • آبرسان قوی
 • ترمیم کننده
 • محافظ کوتیکول مو
 • حالت دهنده
 • ضد وز و موخوره
 • کلاژن رسانی
 • افزایش مقاومت مو
 • بدون سولفات

ماسک مو بدون سولفات فیبر بامبو رزیستنس اینوآر به علت داشتن مقدار قابل ملاحظه‌ای فیبر در ترکیبات خود از شکنندگی تار مو جلوگیری می‌کند . فیبر موادی است که رطوبت مورد نیاز مو را برای زمان بسیار طولانی تامین می‌کند .

این ماسک مو برای کسانی پیشنهاد می‌شود که موهای خشک و شکننده‌ای دارند . عموما موهای آسیب دیده بعد از کراتین کردن خشک می‌شوند و همین امر باعث ریزش از شکنندگی تار مو می‌شود . به جرات میتوان گفت یکی از بهترین ماسک مو بدون سولفات برای بعد از کراتین کردن به شمار می‌آید .

ماسک مو بدون سولفات کارین اینبریا آیس کریم

ماسک مو بدون سولفات کارین اینبریا ایس کریم
 • ترمیم موهای آسیب دیده
 • دارای پروتئین
 • افزایش حالت پذیری مو
 • جلوگیری از گره خوردن مو
 • تغذیه عمقی مو
 • درخشان و نرم کننده مو
 • بدون سولفات

ماسک مو بدون سولفات کارین اینبریا آیس کریم معمولا برای موهای بسیار آسیب دیده پیشنهاد می‌شود، زیرا مقدار پروتئین قابل قبولی را در مواد اولیه خود دارد . پروتئین یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده تار مو به شمار می‌آید که این ماسک مو آیس کریم توان تامین مقدار بسیاری از پروتئین مورد نیاز تار مو را دارد . اگر مویی آسیب دیده دارید این ماسک مو بسیار توصیه می‌شود .

ماسک مو بدون سولفات شیر و نارگیل جی هیر

G-HAIR Milk and coconut hair mask
 • نرم کننده
 • صاف کننده
 • مناسب مو خشک
 • از بین برنده شوره
 • آبرسان بسیار عالی
 • حاوی شیر و نارگیل
 • بدون سولفات

ماسک مو بدون سولفات شیر و نارگیل جی هیر به علت پروتئین موجود در شیر یکی از عوامل احیا خوب مو به شمار می‌آید . از طرف دیگر مواد نارگیل موجود در ماسک مو باعث لطافت و نرمی فوق العاده‌ای به مو می‌شود . ماسک مو جی هیر یکی از پرطرفدارترین ماسک‌های فری سولفات حال حاظر بازار محسوب می‌شود .

ماسک مو بدون سولفات کلاسیک لایتنس حاوی عصاره روغن آرگان

Classic Organ Oil Hair Mask
 • مناسب انواع مو
 • حاوی روغن آرگان
 • درخشان کننده
 • آبرسان
 • ترمیم کننده
 • بدون سولفات
 • درخشان کننده

ماسک مو بدون سولفات کلاسیک لایتنس حاوی عصاره روغن آرگان به علت قیمت مناسب و حجم اقتصادی و کیفیت خوبی که دارد جز پرفروشترین ماسک فری سولفات بازار است . این محصول تحت لیسانس ایتالیا تولید می‌شود و نسبت به قیمت مناسب، کیفیت قابل قبولی دارد . اگر به دنبال ماسک مو فری سولفات با قیمت مناسب می‌گردید حتما از لایتنس استفاده کنید .

تیم تحقیقاتی رژماتیک امیدوار است توانسته باشد با این مقاله به شما عزیزان در انتخاب بهترین ماسک مو بدون سولفات کمکی کرده باشد .

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

یک نظر در “بهترین ماسک مو بدون سولفات

 1. آواتار خسروی زاده خسروی زاده گفت:

  خیلی عالی و پر محتوا بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *